backgroundImage
ilość produktów: 0
cena: 0 Kč
  formularz kontaktowy
  MAM PYTANIE

  R. HILL - Hill's Liquere s.r.o.

  Historie likérky Hill's Liquere

   

  W 1920 r. Albin Hill w Brušperku pod Ostrawą rozpoczął produkcję alkoholu  o nazwie i pod kierownictwem założyciela. W młodym państwie czechosłowackim z powodzeniem produkował własne likiery i alkohole. Radomil Hill, potomek założyciela, urodził się w 1924 r. Unikalny talent do likierów został wsparty nauką w średniej szkole likieru w Pradze. W tym czasie istniały tylko trzy szkoły tego typu - w Paryżu, Berlinie i Pradze.

   

   

  W 1947 r. Radomil Hill założył fabrykę w Valašském Meziříčí. Firma miała wielki dobrobyt, oprócz alkoholi i likierów konsumpcyjnych, produkowała także specjały takie jak Hil´s Absinth, Radigast (ziołowy likier nazwany po pogańskim bogu wojny), Rum alpejski 79,5% i Żubrówka (wódka, a w jej butelce znajduje się źdźbło trawy zbierane ręcznie w polskim regionie Białowieży). Rozwój prosperującej firmy rodzinnej powstrzymała konfiskacja całego majątku i ziemi w 1948 roku. Albin Hill nigdy się z tym nie pogodził i wkrótce potem zmarł przedwcześnie w wieku sześćdziesięciu lat.

   

  W 1950 r. Radomil Hill wraz z rodziną wyjechał do odległego Jindřichova Hradce, gdzie pracował w południowo czeskiej firmie Fruta (państwowy monopolowy producent likierów). Wspiął się z pracy kierowcy, do pozycji zastępcy zastępcy kierownika handlowego, gdzie mógł wreszcie wykorzystać swego talentu i umiejętności. Był w tym czasie prawdopodobnie najlepszym likiernikiem w Czechach. Jego największe osiągnięcia obejmowały wprowadzenie gigantycznej kontynentualnej fermentacji wina, przemysłową produkcję likieru jajecznego, a przede wszystkim stworzenie słynnej receptury "40% rumu z Jindřichova Hradce z łódką w znaku" - być może najsłynniejszy napój alkoholowy w ówczesnej Czechosłowacji.

   

  Niedługo po Aksamitnej Rewolucji, a dokładniej w 1990 roku, Radomil Hill zażądał przywrócenia skonfiskowanego mienia i przywrócił utraconą produkcję Hill´s alkoholi we własnej fabryce. Mając zaledwie 50 dębowych beczek o pojemności 50 litrów, zaczął z miłością budować produkcję likierów z dużym udziałem pracy ręcznej i klasycznych procesów technologicznych w produkcji likierów, alkoholi i wyrobów spirytusowych. Obecnie w ofercie firmy znajduje się ponad 72 likierów, w tym słynny Hill's Absinth.

  Ta kategoria nie zawiera żadnych produktów